niedziela, 10 lutego 2013

Wiercipiętek mój

Hej!
Nie wiem co się dziś dzieje z moim dzieckiem. Od samego rana ciągle się wierci. Jak do tej pory mały był ułożony miednicowo, główką do góry. Nawet wiedziałam w jakim miejscu jest główka, bo wyczuwałam stwardnienie. Jednak dziś się tak wierci, że zastanawiam się poważnie czy aby nie zamierza zmienić pozycji na główkową??? Ja już się przyzwyczaiłam do wizji cesarki, a jak Jaś chce mi zrobić psikusa?
Poza tym martwię się tą jego nadaktywnością. Ostatnio nie był taki ruchliwy. Czułam ruchy o danych porach dnia ale dziś to od 12 do 16 ciągle się wiercił. Poza tym od kilku dni mam bóle jakby na miesiączkę  w dole brzucha. Dokładnie takie same bóle jak miałam gdy Jaś się zagnieżdżał w mojej macicy.  Jeszcze ciotka mojego męża, która wpadła w zeszłym tygodniu nastraszyła mnie, że mam opadnięty brzuch i że na pewno urodzę szybciej. Ja jakoś nie widzę różnicy w położeniu brzucha. Może dlatego, że widzę go codziennie?! Czytałam też u wielu z Was, że opadanie brzucha nie musi nic znaczyć. U jednych osób faktycznie po opadnięciu poród się zbliżył ale większość pisze, że brzuch opadł np na 5 tygodni przed porodem.
Ja mam już dość ciąży, szczerze mówiąc. Ciągłe bóle krzyża, ostatnia grypa wykończyły mnie. Jednak mimo wszystko chciałabym donosić Jaśka.  Jutro zaczynamy 36 tydzień ciąży. Byle minęło te 37 tygodni i wtedy na prawdę niech się dzieje co chce.

19 lutego mam wizytę u gina. Muszę jeszcze ścisnąć poślady.

3 komentarze:

 1. koniecznie musisz dużo wypoczywać - mi lekarz kazał leżeć, leżeć i jeszcze raz lezeć :) trzymamy kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. tak to prawda odpoczywaj jak najwięcej. Ja już od początku 8 miesiąca musiałam leżeć i też już miałam dosyć ciąży, bo ciężar był ogromny. Trochę zignorowałam te wskazania i wylądowałam szpitalu na podtrzymaniu. A te bóle mogą oznaczać, że robi się rozwarcie. Nie chcę cię straszyć, ale ja tak miałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to nieźle. Ja nie mogę się ciągle przestawić na "nic nie robienie". Robię wszystko jak zwykle i teraz mam. A jak leżę to boli mnie kręgosłup i tyłek. Mam nadzieję, że jednak nic się nie dzieje z szyjką i nie zacznę nagle rodzić.

   Usuń