sobota, 12 stycznia 2013

Dalej o termometrach

Hej! Wczoraj i dziś nadal szukałam informacji o termometrach i znalazłam 4 spośród których muszę i chcę wybrać. Pokażę je Wam. Może komuś się przyda ten post, jak będzie chciał kupić sobie takie cuś.

TERMOMETR BEZDOTYKOWY
MICROLIFE NC100-kosztuje 108,90zł


Właściwości:
Bezdotykowy pomiar temperatury
Duży podświetlany wyświetlacz LCD
Technologia Silent glow
Sygnał dźwiękowy
Alarm gorączki
30 pamięci
Automatyczne wyłączanie
Etui do transportu
Łatwy w użyciu
Testowany klinicznie
Termometr Microlife jest urządzeniem wysokiej jakości wykorzystującym najnowsze technologie i przetestowanym pod kątem zgodności z międzynarodowymi standardami. Dzięki wyjątkowej technologii termometr zapewnia zawsze precyzyjny i niezależny od zewnętrznych źródeł ciepła odczyt temperatury. Urządzenie przeprowadza samosprawdzenie za każdym razem, kiedy je włączasz, żeby zagwarantować precyzję pomiaru. Termometr Microlife przeznaczony jest do regularnych pomiarów temperatury ciała ludzkiego. Może być używany przez osoby w każdym wieku. Testy wykonane w warunkach klinicznych potwierdziły bezpieczeństwo i precyzyjność termometru pod warunkiem przestrzegania zasad zawartych w niniejszej instrukcji obsługi.
Przeczytaj tę instrukcję uważnie i zapoznaj się ze wszystkimi funkcjami oraz wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa.
Pomiar w kilka sekund Innowacyjna technologia pomiarów przy użyciu promieni IR pozwala na pomiary bez dotykania mierzonego obiektu. To gwarantuje bezpieczny i higieniczny pomiar w kilka sekund.

 Termometr cyfrowy


BRAUN THERMOSCAN


IRT 4520-kosztuje 128,00zł

Termometr do pomiaru temperatury ciała w uchu zapewnia ci spokój ducha przy mierzeniu temperatury ciała twojego dziecka i sprawia, że masz pewność, że wykonujesz pomiar delikatnie i dokładnie
Bycie chorym jest wystarczająco uciążliwe, więc mierzenie temperatury nie powinno już sprawy pogarszać. Dzięki technologii opartej na promieniowaniu podczerwonym, termometry do pomiaru temperatury ciała w uchu dokonują pomiaru temperatury w ciągu zaledwie kilku sekund, mierząc promieniowanie emitowane przez błonę bębenkową i otaczającą ją tkankę.
Według lekarzy i matek termometr Braun ThermoScan to numer 1 wśród termometrów. Jest on używany przez więcej gabinetów lekarskich i matek niż termometry jakiejkolwiek innej firmy.
Opis produktu:
- Pomiar temperatury w ciągu kilku sekund
- Technologia czujnika ExacTemp
- Reakcja zwrotna świetlna i dźwiękowa
- Zakres wyświetlanych temperatur: 34-42,2 °C
- Sygnał dźwiękowy potwierdza zakończenie pomiaru
- Elastyczne końcówki
- Funkcja pamięci z zapamiętywaniem ostatnich 8 pomiarów
- Automatyczne wyłączanie zasilania po 60 sek.
- Duży czytelny wyświetlacz LCD
- Plastikowa obudowa do ochrony i przechowywania Termometru
- W zestawie znajdują się także 2 baterie alkaliczne
- 21 kapturków ochronnych do utrzymania higieny uchaBEZDOTYKOWY ELEKTRONICZNY TERMOMETR BABYONO 115-kosztuje 99,99zł


 • bezdotykowy i bezstresowy pomiar temperatury (odległość wykonywania pomiaru - 5 do 15cm od czoła)
 •  sygnalizacja dźwiękowa wysokiej temperatury
 • pomiar temperatury w ciągu 1 sek.
 • pamięć ostatnich 32 pomiarów
 • duży, czytelny i podświetlany wyświetlacz LCD
 • łatwy w obsłudze


Najdroższy z nich, bo kosztuje 159,99zł na allegro

Termometr bezdotykowy ThermoFlash LX-26 Visiomed

    duża odległość pomiaru z wysoką dokładnością (nawet do 8 cm)
    szybki pomiar w mniej niż 1 sek.
    bardzo łatwy w użyciu
    trwałość użycia minimum 40 000 pomiarów!
    zmniejsza ryzyko zakażenia wirusami
    dokonuje pomiaru za pomocą jednego przycisku
    urządzenie jest opatrzone niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym
    wiarygodne wyniki
    zasilanie bateryjne
    wymiana baterii bez konieczności użycia narzędzi
    wygodne etui (saszetka) do przechowywania


Termometr bezdotykowy ThermoFlash LX-26 używa najnowszej technologii podczerwieni. Pozwala to na mierzenie temperatury tętnicy skroniowej z odległości nawet 8 cm (najdokładniejszy pomiar przy odległości 5 cm). Dokładny, szybki i bezdotykowy termometr ThermoFlash LX-26 umożliwia wygodny i bezpieczny pomiar temperatury. Udowodniono, że pomiar temperatury tętnicy skroniowej jest dokładniejszy od pomiaru temperatury w uchu i lepiej tolerowany od pomiaru temperatury w odbycie. Jednakże, jak w przypadku wszystkich termometrów, uzyskanie dokładnych i wiarygodnych wyników zależy od właściwego użytkowania. Dlatego przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z niniejszą instrukcją.

Zalety pomiaru temperatury tętnicy skroniowej

Temperatura może być mierzona na czole, w okolicy tętnicy skroniowej. Udowodniono, że technologia podczerwieni pozawala na otrzymanie dokładniejszych wyników i jest lepiej tolerowana od metody pomiaru w odbycie. Termometr ThermoFlash LX-26 został zaprojektowany tak, aby uzyskać natychmiastowe wyniki bez dotykania tętnicy skroniowej. Ponieważ tętnica skroniowa znajduje się blisko powierzchni skory a przepływ krwi jest stały i regularny, pomiar umożliwia otrzymanie bardzo dokładnych wyników. Dokładność, szybkość i wygoda niniejszej metody pomiaru sprawia, że jest ona lepsza od pozostałych metod.

Ja postanowiłam, że udam się do apteki, zapytam czy mają te modele i w jakiej cenie. Porównam ceny apteczne z tymi z allegro i wybiorę jeden z tych 4 . Chociaż już widzę, że ten douszny Brauna chyba też odpada. Bo co  w momencie, gdy dziecko będzie miało zapalenie ucha i wiadomo wtedy uszy są drażliwe i w takim momencie mały na pewno nie da sobie tam nic wsadzić.  W środę będę w mieście więc posprawdzam to i dam Wam znać co wybrałam. Oczywiście nadal proszę o opinie.
Pozdrawiam

5 komentarzy:

 1. Też wałkowaliśmy ten temat, tylko Michał się tym zajął. Przetrząsnął fora różne i wyczytał, że najlepiej to mieć dwa termometry: bezdotykowy i do ucha. Bezdotykowy jest bardzo wygodny, można mierzyć też temperaturę butelki czy jedzenia! ALE niestety pomiar nie jest dokładny i dlatego jak u dziecka wskaże wyższą temperaturę, to najlepiej sprawdzić to właśnie dokładniejszym termometrem do ucha- takie wnioski z opinii innych. Oczywiście kwestie finansowe wyeliminowały od razu zakup obu termometrów. My w końcu zdecydowaliśmy się na Brauna ThermoScan (tego o którym piszesz) do ucha i już go mamy. Powiem Ci, że nie trzeba go wkładać głęboko do ucha i przede wszystkim pomiar jest baaardzo szybki, także myślę, że dzieć się nawet nie zorientuje, że coś mu się do ucha wkłada. Oczywiście dopiero Zosia zweryfikuje jego zdatność:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myśmy kupowali do domu niedawno termometr MiniTemp SANITY. Pomiar bardzo dokładny i co najważniejsze szybki. Zrobiłem mały test, najpierw zmierzyłem rtęciowym co trwało 10 minut, a później tym cyfrowym co trwało sekundę i wynik był taki sam.

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe zestawienie ale dziwi mnie, że nie ma np popularnego HAXE HW2? Fajna sprawa miałem 2 i oczywiście zwykły rtęciowy no i haxe wygrywa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie hw-2 tańszy a też mam i świetnie się sprawdza po długim używaniu na nic nie narzekam

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny artykuł. Bardzo praktyczny :) Spróbuję ten Termometr.

  OdpowiedzUsuń